Komik Sözler

Haksızlık Sözleri, Haksızlık İle İlgili Sözler

Haksızlık sözleri, haksızlık ile ilgili sözler başlığı ile sizlerle paylaştığımız bu sözler haksızlığı oldukça güzel dile getiren etkileyici sözlerdir.

Haksızlık Sözleri, Haksızlık İle İlgili Sözler, Haksızlıkla İlgili Sözler

En kral sözler sitesi olarak haksızlık sözleri, haksızlık ile ilgili sözler başlığı altında haksızlık ile ilgili en güzel sözleri siz değerli okuyucularımız için bir araya getirdik. Haksızlığa uğradıysanız ya da size karşı büyük bir haksızlık mı yapıldı hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz bu güzel sözlerden birini seçip sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp duygularınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Haklı olan bir iddia, er geç muzaffer olur. John Simon

Haksızlık etmek, iyi adamın elinden gelmez. P. Syrus

Haksız güç zalim, güçsüz hak çaresizdir. Blaise Pascal

Haksızlığa uğramak, haksızlık etmekten evladır. Eflatun

Haksızlığın sonu, sürekli bir felâket korkusudur. Demokritos

haksızlık sözleri

Ben haklı olmayı, başbakan olmaya tercih ederim. Henry Clay

Haksızlığın karşısında susan, dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Eşitliğin olmadığı yerde haksızlık baş gösterir. Gustave Le Bon

Haksızlık yapmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır. Socrates

Keskin dişli kaplana acımak, zavallı koyuna haksızlıktır. Mevlâna

Haksız olduğun zaman yapacağın savunmaya güvenme. Socrates

Eski haksızlığa boyun eğmekle, bir yenisini davet edersin. P. Syrus

Haksız eleştiri, çoğunlukla biçim değiştirilmiş övgüdür. Dale Carnegie

Haksızlığa her kabul ediş, daha büyüğünü doğurur. A. Hamdi Tanpınar

Haklı bir düşüncenin, meyve vermemesi mümkün değildir. Lev Tolstoy

Haksıza haddini bildirme, öksüze kaftan giydirmekten yeğdir. Ziya Paşa

Dünyayı haksızlık yönetiyor, adalet yalnız sahnede var. Friedrich Schiller

Haksızlık sadece bir tarafta olsa davalar uzun sürmezdi. La Rochefoucauld

İnsan olabilmek için, dünyadaki haklarımızı istemek zorundayız. Malcolm X

İnsan dünyada bir Hak’dan. Bir de haksız olmaktan korkmalıdır. Abdülhak Hamid

Haklıların mahkum edildiği bir ülkede, bütün doğruların yeri cezaevidir. Thoreau

Haksızlığı hak zannedenlere karşı hak dava etmek, hakka haksızlıktır. B. Said i Nursî

Haksızlık etmemek, övünmeye değmez; onu aklından bile geçirmemelidir. Demokritos

Haksızlıklara baş kaldırmayanlar onlardan gelecek her kötülüğe katlanmalıdırlar. Hz. Ali

haksızlık ile ilgili sözler

Haksızlık yapanın sefaleti, haksızlığa uğrayanın sefaletinden daima daha fecidir. Eflatun

Haksızlık önünde eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. Hz. Ali

Hakkını çabuk yoldan elde etmek için, karşı tarafa hakkını vermek gerekir. Mahatma Gandhi

Hiçbir zaman haklarını aşma; çünkü başkalarının sınırlarına saldırmış olursun. Jean J. Rousseau

Bir şeyin haklı olduğunu bildiğin halde, o şeyden yana çıkmazsan, korkaksın demektir. Confucius

Bir şahsa karşı yapılan haksızlık herkese karşı yapılmış bir tehdit demektir. Charles de Montesquieu

Haksızlığa sapıp bütün insanlar seni takip edeceğine adaletle hareket edip tek başına kal daha iyi. Gandhi

Haksızlık yapıp tüm insanlarla birlikte olmaktansa adaletli davranıp tek başına kalmak daha iyidir. M. Gandhi

Haklı olmak bizi tatmin etmez, mutlaka geri kalanların haksız olduklarını da kanıtlamamız gerekir. William Hazlitt

Sokrates ölüme mahkum edildiğinde eşi haksız yere öldürülüyorsun diye ağlamaya başlayınca Sokrates ne yani bir de haklı yere mi öldürülseydim. Socrates

İnsanoğlu nguzelsozler.com yalnız kendi rahatını düşünür eğer rahat yaşamak için kardeşlerimizin hakkını yer onları ezersek işte o vakit kötülük etmiş oluruz. Voltaire

Yapmadığım halde yaptın dediniz. Her şeyin suçunu, hiç suçum yokken bana yüklediniz. Hepiniz bir olup bana haksızlık ettiniz.

peygamber efendimizin haksızlık ile ilgili sözleri

Gururum için gerekirse herkesi silip, yalnızlığımla baş başa kalabilirim. Haksızlık öyle incitir ki gururumu, herkesi bir kalemde silip atabilirim.

Gitmeler yakışmaz sana, kalmalısın benimle. Ağlamak yakışmaz sana, gülmelisin benimle. Haksızlık etmek yakışmaz sana, dinlemelisin beni yine.

Yalnızlık zordur bilirim. O yüzden yalnızlığı göze alıp her zaman hakkını arayamaz insan. Haksızlığın karşısına geçip hakkını aradığında yalnız kalacağını bilir.

Benim hakkım kimsenin yanına kalmaz. İki cihanda da yakasında olurum hakkımı yiyen kişinim. Hiçbir şeye kızmam, haksızlık yapılmasına kızdığım kadar.

Yeri gelir üzülürüz yeri gelir güleriz. Bunlar hayatın gereklilikleridir. Ama haksızlık insanı en çok üzen durumlardan biridir. Ve yıllar geçse de unutulmaz.

Denizdeki dalgalar misali, insanoğlu da kâh hiddetlenir kâh durulur. Önemli olan bu hiddetlenmeleri kimseye zarar vermeden ve haksızlık etmeden geçirebilmektir.

Eğer onurlu bir insan olduğunu iddia ediyorsan, ne güçlü olana ne de güçsüz olana haksızlık etmemelisin. Herkesin hakkını sanki kendi hakkınmış gibi gözetmelisin.

Bu diyardan göçüp giderken, gözlerini huzurla kapatabilmen için kimsenin hakkını yememiş olman gerekir. Eğer bir kişiye bile haksızlık ettiysen, işte o gelir senin vicdanını kemirir.

Yeri geldi yalnız kaldım, yeri geldi dışlandım. Bazen sevilmeyen hatta istenmeyen oldum. Neden biliyor musunuz? Tüm bunlar sırf haksızlığın karşısında susmadığımdandı.

Hak aramak bazen zor olabilir, hatta imkânsız gibi görünebilir. Ama ne kadar zor olursa olsun vazgeçmemek gerekir. Yıpranacağınızı bilseniz de hakkınızı mutlaka aramanız gerekir.

Haksızlık etmek çok fena bir şeydir. Karşınızdakinin hakkını gasp etmiş ve ona en büyük kötülüğü etmiş olursunuz. Bu düşüncesiz davranışınız, bir kişinin hakkını elinden almanıza sebep olabilir.

Hayırlı bir insan olmanın temelinde, haksızlık etmemek vardır. Herkesin hakkını gözetmek ve haksız suçlamalardan kaçınmak vardır. Gerekirse çıkarlarını bir yana bırakarak, haksızlığın karşısında durmak vardır.

hz ali haksızlık sözleri

Gönül isterdi ki, herkes dürüst olsun şu hayatta. Bu gönül, herkesin doğruluktan ve iyilikten yana olmasını isterdi. Kimse haksızlığa uğramasın, kimsenin kalbi kırılmasın, kimse çaresiz ve yalnız hissetmesin isterdi.

Eğer haksızlığa uğramış bir insan görürsem çevremde, en az kendim haksızlığa uğramışım gibi canım sıkılır. O kişiye yapılan haksızlığı asla hazmedemem. Gerekirse hakkını arayabilmek için en önden giderim.

Âdil bir insan olmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey kimseye haksızlık etmemek olacaktır. Eğer tek bir kişinin bile hakkını yerseniz ve bu durumu düzeltmek için herhangi bir çaba sarf etmezseniz, âdil bir insan değilsiniz demektir.

Değerli en kral sözler sitesi okuyucuları, haksızlık sözleri, haksızlık ile ilgili sözler gibi konularda bulabildiğimiz en güzel sözleri bir araya getirmeye çalıştık. Bunlar dışında, haksızlıkla ilgili sözler, hz ali sözleri haksızlık, haksızlığa karşı sözler, haksızlıkla ilgili güzel sözler, haksizlik sözleri, haksızlıkla ilgili hadisler, haksızlığa uğramak ile ilgili sözler, mevlanadan haksızlık sözleri, hz ömer haksızlık sözleri, peygamber efendimizin haksızlık ile ilgili sözleri, mevlananın haksızlıkla ilgili sözleri, haksızlığa karşı söylenen sözler, haksızlığa uğramakla ilgili sözler, haksızlık üzerine sözler, hz ali haksızlığa karşı sözleri, haksızlık sözleri dini, âkrabanin haksızlıkla ilgili sözler, haksızlık sözleri mevlana, haksızlık yapanlara sözler, haksızlığa uğramak ile ilgili hadisler, adalet ve haksızlık ile ilgili sözler, haksızlığa uğradığında söylenecek sözler, haksizlikla ilgili sözler, haksızlığa uğrayan sözler, haksizlik sözleri resimli, aşkta haksızlık sözleri, haksızlıklara karşı sözler, yapilan haksizlik la ilgili sozler, haksızlığa gelemem sözleri, haksızlıkla ilgili dini sözler, haksızlıkla ilgili kapak sözler, hz ali haksızlık, haksızlığa uğrayanlar için sözler, haksızlıkla alakalı sözler, hz ali haksızlık sözleri, haksızlığa uğramış sözler, haksızlıkla ilgili ağır sözler, haksizliga aid statuslar, haksızlık mesajları, haksızlıkla ilgili sözler resimli, haksızlık hakkında sözler, haksızlık ile ilgili atasözleri, haksız yere suçlanmak ile ilgili sözler, haksızlık yapana sözler, peygamber efendimizin haksızlıkla ilgili sözleri, haksizlik sözler, haksızlık sözleri hz ali, haksızlıkla ilgili resimli sözler, haksızlıkla ilgili atasözleri, resimli haksızlık sözleri, haksızlıkla ilgili özlü sözler, haksızı savunmak ile ilgili sözler, hz ali haksızlıkla ilgili sözleri, haksızlığa uğramak sözler, haksızlıkla ilgili anlamlı sözler, haksızlığa uğrayanlara sözler, haksızlık ile ilgili güzel sözler, haksızlık ile ilgili özlü sözler, haksızlıkla ilgili şiirler, haksızlıklar ile ilgili sözler, haksızlık atasözleri, mevlana sözleri haksızlık hakkında daha farklı sözler aramak istiyorsanız arama motorlarında arama yapabilirsiniz.

Ders Çalışmak İçin Motive Edici Tumblr Sözleri

Şifa Duaları

İlgili Sözler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu