Sözü Kime Ait

İstikbal Göklerdedir Sözünü Kim Söylemiştir?

İstikbal göklerdedir sözünü ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK söylemiştir. Mustafa Kemal Atatürk, istikbal göklerdedir sözünü 1937 senesinde Eskişehir Tayyare Alayı'nı ziyaret ettiği esnada söylemiştir.

İstikbal Göklerdedir Sözü Kime Ait, Kim Söylemiştir?

En kral sözler sitesi olarak sözü kime ait kategorisindeki ilk söz ile karşınızdayız. Bu yazımızda İstikbal göklerdedir sözü kime ait, istikbal göklerdedir sözünü kim söylemiştir gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

istikbal göklerdedir sözünü kim söylemiştir

İstikbal göklerdedir sözünü ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK söylemiştir. Mustafa Kemal Atatürk, istikbal göklerdedir sözünü 1937 senesinde Eskişehir Tayyare Alayı’nı ziyaret ettiği esnada söylemiştir.

Mustafa Kemal ATATÜRK, havacılığın ilerleyen senelerde insanlığa ne gibi faydalar sağlayacağını, Trablusgarp Savaşı’nda görmüş…

Trablusgarp Savaşı’nda biz yenilmiştik. O esnada üzerinden iki İtalyan savaş uçağı geçiyor. Mustafa Kemal ATATÜRK yanında bulunan emir subayına dönerek: ‘Bu savaş uçaklarından bizde de olsaydı, biz bu savaşta yenilmezdik, İnşallah bizim de savaş uçaklarımız olacaktır.’ diyor. Sonraki süreçte Suriye’de İngiliz savaş uçaklarının etkinliğini görüyor. İşte o zaman istikbalin asıl göklerde olduğunun farkına varıyor ve istikbal göklerdedir sözünü söylüyor.

İlgili Sözler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu